Laptop gamingowy – parametry

Z uwagi na to, że dzisiaj bardzo ważna jest liczba pixeli, nowoczesne laptopy mają coraz większą rozdzielczość. Rozdzielczość ta obecnie w większości przypadków jest FULL HD, ale możemy już spotkać pierwsze notebooki z matrycami o rozdzielczości 3 K.

Co musi mieć laptop gamingowy?

Zastanawiasz się nad cechami, jakie musi mieć laptop gamingowy? Może wiesz, jakie one są, a może w ogóle nie zdajesz sobie z tego sprawy. Tak czy inaczej, warto je przypomnieć.

  • Dedykowana karta graficzna – dobry laptop gamingowy powinien mieć dedykowaną kartę graficzną naprawdę dobrej jakości. Taką, która jest nam w stanie zagwarantować świetną nawet na bardzo wysokich ustawieniach. Nie każda karta graficzna jest nam w stanie to zaoferować. Dlatego też nie dziwi fakt, że potrzebny jest dobry research, by dowiedzieć się, który rzeczywiście spełnia takie założenia.

  • Dobra karta muzyczna – odtwarzanie dźwięku jest integralnie związane z tym, jaka jest karta dźwiękowa. Dlatego też powinno nam zależeć na tym, by karta dźwiękowa była możliwie jak najlepsza.

  • Ekran – podświetlenie ekranu laptopa gamingowego musi być LED. Rozdzielczość matrycy najlepiej FULL HD, chociaż w niektórych konfiguracjach może być to HD i wystarczy. Dodatkowo takim wymogiem jest tutaj matowa powłoka ekranu oraz technologia matrycy IPS, czyli taka, która oferuje lepsze odwzorowanie barw.

  • Ciekawy design – laptop do gier powinien się cechować znacznie ciekawszym niż standardowy, wyglądem. Powinien mieć coś, co będzie przyciągało wzrok. Ostry, drapieżny kształt, podświetlane klawisze, najlepiej też możliwość wyboru między różnymi kolorami tego podświetlenia. To zagwarantuje nam naprawdę zadowolenie.

Laptop gamingowy – czy tylko dla graczy?

Samo wyrażenie laptop gamingowy nie determinuje, że takie urządzenie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla graczy. Może się bowiem zdarzyć tak, że w takiego laptopa będzie chciał zainwestować ktoś, kto projektuje grafikę lub kto potrzebuje po prostu urządzenia z naprawdę świetnymi parametrami. Laptop do gier do 3000 zł może sobie kupić nawet sekretarka czy księgowy, jeżeli w przerwie w pracy ma zamiar rozerwać się, oglądając film lub grając przez chwilę w jakąś prostą gierkę.

Jeżeli laptop gamingowy ma poważną cenę, czyli kosztuje powyżej 5000 zł, to wtedy jasne jest, że nie ma sobie sensu kupować go, kiedy nie mamy zamiaru go w odpowiedni sposób wykorzystać. Wtedy byłoby to zwyczajnie przepłacenie za coś, co tak naprawdę nie jest nam do niczego potrzebne. Swój budżet zawsze trzeba dopasować do wymagań.

Dodaj komentarz