Laptop czy komputer stacjonarny?

Kupujesz komputer i to jest już postanowione, ale nadal wahasz się, czy wybrać sprzęt wyższej, czy niższej klasy? Nadal nie masz pewności, czy postawić na laptopa, czy na komputer stacjonarny? Podpowiemy Ci, jak podjąć dobrą decyzję i kiedy postawić na które rozwiązanie.

Kiedy wybrać komputer stacjonarny?

Komputer stacjonarny wybierz przede wszystkim do pracy w biurze i na miejscu. Wtedy, kiedy wiesz, że urządzenie będziesz wykorzystywać zawsze w jednej lokalizacji i nie będziesz się z nim nigdzie przemieszczać. Wtedy, kiedy potrzebujesz czegoś, co będzie naprawdę wydajne i co sprawdzi się w różnych zastosowaniach. Laptopy w większości przypadków nie są Ci w stanie zaoferować funkcjonalności, która gwarantuje Ci komputer stacjonarny. Jeżeli natomiast potrzebujesz raczej takiego komputerowego kombajnu, to „stacjonarka” jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Komputer stacjonarny trzeba będzie wybrać także wtedy, kiedy masz już jednego laptopa lub masz tablet, z którego możesz korzystać wyjazdowo. Wtedy zrozumiałe jest, że warto sobie kupić coś, co będziesz wykorzystywać w domu lub w biurze.

Kiedy wybrać laptopa?

Laptopa wybierz wtedy, kiedy znacznie więcej pracujesz poza domem i po prostu musisz mieć urządzenie, które będzie można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Kiedy nie dysponujesz tabletem o dość dużym ekranie, to wybór laptopa jest bardzo zasadny. Dobry notebook sprawdzi się zarówno podczas wycieczki po mieście, jak i wtedy, kiedy wybierzesz się na dalszą wyprawę.

Oczywiście będzie dobry także wtedy, kiedy masz już komputer stacjonarny, ale czasami lubisz pooglądać YouTube, będąc w łóżku lub też posiedzieć na portalu społecznościowym w swoim ulubionym fotelu. Twój dodatkowy komputer w postaci notebooka wcale nie musi być jakiś bardzo drogi i nie musi mieć też rozbudowanych możliwości. Wszak będzie tylko dodatkiem, komputerem raczej mobilnym, którego główną zaletą ma być właśnie owa mobilność.

Prosty laptop w większości przypadków jest tańszy niż komputer stacjonarny. Aczkolwiek już dzisiaj da się skompletować nowe zestawy komputerowe w cenie zaledwie 1200-1500 zł. Kiedy wziąć pod uwagę, ile kosztują takie najprostsze notebooki, to wyjdzie nam na to samo. Dlatego też cena nie powinna być tutaj kwestią nadrzędną, którą bierzemy pod uwagę podczas wyboru. Trzeba się raczej skupić na tym, czego chcemy od danego urządzenia, jak ma nam służyć, jak chcemy z nim pracować, jakie ma mieć cechy i tak dalej.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zdecydowanie posiadanie zarówno komputera stacjonarnego, jak i notebooka.

Dodaj komentarz