Laptopy dla dzieci

Chcesz kupić laptop dla dziecka i nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Na pewno nie musisz decydować się na to najdroższe, bo taki wydatek w przypadku dzieci jest zupełnie zbędny. Twoje dziecko nie wykorzysta możliwości dedykowanej karty graficznej czy pamięci RAM o pojemności większej niż 500 GB.

Parametry laptopu dla dziecka

Laptop dla dziecka będzie mu służył głównie do zabawy i nauki. Dlatego nie musi to być laptop o szczególnie zaawansowanych możliwościach technologicznych. Kupując laptop dla dziecka, zwróć uwagę na:

  • Rodzaj procesora. Nie inwestuj w urządzenie, gdzie znajduje się procesor najnowszej generacji. Twojemu dziecku w zupełności wystarczy ten z oznaczeniem i3 lub nawet niższym.
  • Kartę graficzną. W laptopie dla dziecka z powodzeniem może znaleźć się zintegrowana karta graficzna. Dzięki niej maluch będzie mógł oglądać bajki, odtwarzać muzykę czy grać w gry komputerowe. Dedykowana karta graficzna nie jest mu do niczego potrzebna.
  • Pamięć RAM. Wystarczy, jeśli laptop dla dziecka będzie miał pamięć RAM o pojemności 2 GB. Raczej mało prawdopodobne jest to, by większa była mu potrzebna.
  • Baterię. Dziecku na pewno będzie zależało na tym, by mogło ono korzystać z laptopa jak najdłużej. Zasadniczo baterie w laptopach pozwalają na 5-godzinny czas pracy. Jeśli kupisz laptop z mniejszą baterią, będzie ci łatwiej ograniczyć czas na korzystanie z laptopa.
  • Rodzaj matrycy. W trosce o zdrowie oczu dziecka zadbaj o to, by jego laptop miał matową matrycę. Jej specjalna budowa powoduje załamywanie promieni świetlnych, przez co nie odbijają się one i nie mają wpływu na stan oczu. Dzięki takiej matrycy korzystanie z laptopa jest bezpieczniejsze dla oczu dziecka.
  • Ciężar laptopa. W przypadku dzieci lepiej sprawdzają się lekkie laptopy. Dzieciom po prostu łatwiej jest je przenosić.
  • Budowę i wielkość klawiatury. Im będzie ona wygodniejsza, tym łatwiej dziecku będzie nauczyć się pisania na niej. Poza tym zwróć uwagę na to, czy laptop ma klawiaturę z klawiszami wyspowymi. Na takich łatwiej się pisze.

Ile powinien kosztować laptop dla dziecka?

Laptop dla dziecka na pewno znajdziesz tam, gdzie oferuje się laptopy do 2000 zł. Kupowanie droższych urządzeń w zasadzie mija się z celem. Nie myśl, że jeśli kupisz urządzenie drogie, to dziecko będzie korzystało z niego dłużej. Nawet te laptopy do 5000 zł udostępnione dzieciom ulegną zniszczeniu. I to w tak samo krótkim czasie, jak laptopy tańsze. Dlatego kupowanie dzieciom drogich laptopów jest zbędnym wydawaniem pieniędzy. Laptop do nauki i dla dziecka nie musi kosztować więcej niż 2000 zł.

Dodaj komentarz